Projekt Dvadeset dana dobrote
Autor: Vinko Pilipović, 24. 12. 2019.

Učenici 2. c odjela jučer su sa svojom učiteljicom završili projekt Dvadeset dana dobrote.
   Projekt simboličnog naziva realiziran je po predviđenim standardima. Dogovor o radu, plan rada, podjela aktivnosti, određivanje ciljeva i odgojno obrazovnih zadataka, realizacija i prezentiranje projekta etape su projekta. U obrazovnim ciljevima projekta povezali smo temu humanosti i dobrote kroz sve nastavne predmete, koristeći književne tekstove, bajke, priče, pjesme, crteže te iskustveno pripovijedanje. U odgojnim ciljevima projekta na konkretan smo način učinili dobro djelo, osobama kojima je to potrebno. Tjedan dana smo u školu donosili slatkiše kojih smo se sami odrekli i slatkiše poklonili dvjema skupinama djece s poteškoćama u razvoju. U završnom dijelu projekta, uz pomoć majki učenika i učiteljice, poklonili smo 50 plastičnih posuda kolača za 50 korisnika pučke kuhinje pri Crvenom križu Đakovo.

Škola je odgojno obrazovna ustanova. Zadaća nas učitelja je ogromna. Obrazovni dio naše zadaće je zahtijevan i iziskuje stručnost i kompetentnost, ali je propisana planom i programom rada. Odgojni dio naše zadaće je neizmjerno veliki, uvijek prisutan. Mi dajemo temelje za oblikovanje osobnosti. Humanost, dobrota, suosjećajnost neke su od najvažnijih osobina koje čovjeka čine dobrim. Da bi to naučili ima li boljeg načina od ovoga, svojim djelom obradovati nekoga i pomoći nekome?!
  Nema boljeg načina. Mi smo to učinili. Obradovali smo druge, ali i sebe.

Učiteljica, Mara Čar