Drugi razredi u posjetu kod gradonačelnika
Autor: Vinko Pilipović, 3. 12. 2015.

Jučer, 2. prosinca 2015. godine, drugi razredi OŠ "Ivan Goran Kovačić" su posjetili gradonačelnika u sklopu nastave Građanskog odgoja te u sklopu cjelogodišnjeg projekta "Upoznajmo povijest grada kroz stara zanimanja". Naime, učenici su iz političke i ljudsko-pravne dimenzije učili o demokraciji, demokratskim putem su izabrali predsjednika razreda a potom su sve to praktično popratili posjetivši našeg gradonačelnika Zorana Vinkovića, kojeg su građani izabrali demokratskim putem.
Gradonačelnik nas je primio u gradskoj vijećnici te je djecu upoznao s gradonačelničkim poslom. Potom je odgovorio na njihova brojna postavljena pitanja.

Bilo je tu i mudrih pitanja:
- Je li posao gradonačelnika težak?
- Što sve radi gradonačelnik i radi li to sve sam?
- Kada će se otvoriti gradsko klizalište?
- U koju je školu gradonačelnik išao?
ODGOVOR: - Najbolju školu na svijetu: Osnovnu školu "Ivan Goran Kovačić"!
(Ovaj odgovor je bio popraćen grmovitim pljeskom.)
Ali našlo se i pokoje šaljivo pitanje:
- Možete li vi svima zapovijedati?
- Jeste li vi glavni na svijetu?
Zadnje pitanje gradonačelniku uputio je naš ravnatelj-Tihomir Benke.
Naime, u okviru naše osnovne škole,  djeluje i đakovačka glazbena škola, pa je ravnatelj službeno gradonačelniku uručio zamolbu za dodjelu prostora za izgradnju nove zgrade glazbene škole.
Na kraju ovog poučnog i zanimljivog druženja, učenici su počašćeni slatkišima, a potom su se zahvalili gradonačelniku i vratili se u školu.
Ovim putem još jednom zahvaljujemo gradonačelniku što je izdvojio vremena za svoje najmlađe i za uspješnu suradnju sa našom školom.

učiteljica Zrinka Funarić