Škola u prirodi u Orahovici
Autor: Vinko Pilipović, 20. 3. 2016.

Od 7. do 12. ožujka 2016. godine treći razredi su boravili u Školi u prirodi u Orahovici. Tijekom tjedna učenici su razgledavali grad Orahovicu i njegove ljepote, učili povijest Ružica grada i kneginje Ružice te sudjelovali u zanimljivoj nastavi  koju su pripremili njihovi učitelji.

Svakodnevno su pohađali nastavu plivanja te time jačali svoje srce i pluća, razvijali osjećaj koordinacije pokreta i samokontrole. Školjkice, račići i ribice zajedno su se družili i igrali  u vodi. Učitelj plivanja Stjepan je posebno pohvalio učenike jer su ulagali puno truda i pokazali veliki napredak u  plivanju.

Učenici su osim plivanja boravili i u prirodi, šetali se kroz šumu te su   nakon dugih šetnji  otkrili čari jahanja na ranču „Koral“. Svaki učenik se odvažio jahati konja te su se osjećali ugodno i sretno. Pokazali su svoju empatiju prema životinjama, hrabrost i odlučnost u jahanju. Terapija jahanjem konja utječe na poboljšanje tjelesnog držanja, razvoj ravnoteže i koordinacije, razvoj samopouzdanja, smanjenje strahova i razvijanje empatije prema drugima.

Osim učenja, naši učenici su imali bogat zabavni program. Tijekom šest dana bilo je puno pjesme, igre, plesa i druženja. Izabrali smo Miss i Mistera trećih razreda, najljepši glas i najbolju pjesmu, najsimpatičnije i najduhovitije. Vratili su se bogati iskustvom i doživljajima koji će se još prepričavati.

Tekst: Zvonimira Sučić, defektologinja

Fotografije: Zvonimira Sučić (defektologinja), Slavenka Ćurić (učiteljica)