Humanitarni koncert Djeca djeci u Centru za kulturu 27. 4. 2017.
Autor: Vinko Pilipović, 4. 5. 2017.

Naša škola se i ove godine odazvala pozivu Lions cluba Buga Đakovo, poznatom po humanitarnim aktivnostima, i sudjelovala u humanitarnom koncertu Djeca djeci. Humanitarni koncert Djeca djeci organizira se već desetu godinu u cilju pomoći i potpore bolesnoj djeci. Učenici naše škole su, zajedno s djecom đakovačkih vrtića i osnovnih škola te KUD-om Sklad Đakovo, plešući, pjevajući i glumeći izveli prekrasan program pred mnogobrojnom publikom u Centru za kulturu.

Učenici 2. razreda nastupali su s plesnom točkom „Destinada a brillar“ koju je s učenicima pripremila učiteljica Darija Lozić. Ritam sekcija 3. razreda učiteljice Zrinke Funarić nastupala je s pjesmom „Cup song“. Učenici 3.b razreda učiteljice Anđelke Blažević izveli su igrokaz s kojim su sudjelovali na ovogodišnjem LiDraNu pod nazivom „Ljubavlju protiv rata“.
Zbor Osnovne glazbene škole pri OŠ „I.G.Kovačić“, Đakovo koji vodi profesorica Marijana Matijević nastupao je s programom s kojim je osvojio zlatnu i srebrnu plaketu na IV. Međunarodnom natjecanju dječjih zborova Vallis Aurea Cantat u Požegi. Za klavirom su kao pratnja bile učenice naše škole Andrea Goluža i Sara Vitovski.
Zbor naše škole koji vodi učiteljica Magdalena Goluža nastupao je s dvije pjesme, uz pratnju na klaviru učenice Sare Vitovski, na gitari Lucije Mrkić te na bongosima Tonke Kladarić. Monolog „Smak svijeta“ izveo je učenik 3. razreda Toni Lokas koji je sudjelovao na ovogodišnjem LiDraNu, a pripremila ga je učiteljica Anđelka Blažević. Učenici 4. razreda učiteljice Slavenke Ćurić nastupali su s igrokazom "Muha kod doktora".

Zahvaljujemo Lions clubu Buga Đakovo na pozivu i unaprijed se radujemo budućoj suradnji.

Tekst: Ljilja Runje, psihologinja

Fotografije: Silvija Butković