Škola u prirodi - Orahovica
Autor: Vinko Pilipović, 12. 5. 2017.

Učenici trećih razreda i njihove učiteljice prošli tjedan su proveli u Školi u prirodi u Orahovici.
Tamo su obilazili orahovačke znamenitosti: Ružica grad, staru vodenicu, lokomotivu Ćiro, ranč Koral... Učili su o gradu Orahovici, Virovitičko-podravskoj županiji i brežuljkastom zavičaju. Ponovili su znanja iz strana svijeta, zemljovida, podneblja i gospodarskih djelatnosti zavičajnog kraja. Vode stajaćice su ponovili na Orahovačkom jezeru, a vode tekućice promatrajući rijeku Vučicu. U orahovačkim šumama su proučavali biljke te po kori, krošnji, listu i plodu određivali su vrste drveća. Cilj toga svega bilo je razvijanje humanog odnosa prema prirodi i ekološke svijesti učenika.

U sklopu Škole u prirodi učenici su svakodnevno sudjelovali i u obuci neplivača i školi plivanja koju je s učenicima provodio naš vrsni rukometaš Domagoj Perlić. Jako smo ponosni činjenicom da je većina djece kući došla s diplomom plivača.

Učenici su u Orahovici stjecali higijenske i radne navike, razvijali su uljudnost i kulturu ponašanja te naviku pravilnog ponašanja u prometu, no ako pitate njih, vjerovatno će vam reći da im se najviše svidjelo druženje s prijateljima i zabavni program: noćno kupanje, karaoke show, izbor miss i mistera Orahovice i filmska noć. U tim sadržajima učenici su pokazali veliku dozu humora, kolegijalnosti no i kreativnosti. Bilo je to i prvih simpatija i novih prijateljstava koji će ostaviti trag u životima naše djece kao jedno divno iskustvo i lijepa uspomena iz djetinjstva.

Pri povratku kući obišli smo perivoj Dvorca Dore Pejačević u Našicama i Zoološki vrt u Našičkom Markovcu gdje su najviše dojmova na učenike, a na strah i jezu učiteljica, ostavile zmije.

Ovom prilikom želimo se zahvaliti svima koji su nam to omogućili: Društvu Crveni križ, predivnom stručnom voditelju Ivanu Šoltiću, učitelju plivanja Domagoju Perliću, ravnateljici Centra za edukaciju Marleni Brstilo- Čičković, učiteljicama i učenicima četvrtih razreda iz Kaptola koji su nam pravili društvo i svom predivnom osoblju koje nam je omogućilo da nam boravak u Orahovici bude što ljepši i ugodniji.

A kako je sve to izgledalo, pogledajte u Galeriji slika...

Učiteljica Zrinka Funarić