Popis odabranih udžbenika za školsku godinu 2017./2018.

« Studeni 2018 »

Ispis statistike od 22. 3. 2010.

Ukupno: 206318
Razmjena udžbenika
Volim životinje
Autor: Vinko Pilipović, 12. 10. 2018.

Svjetski dan životinja obilježava se 4. listopada, no učitelji razredne nastave odlučili su od mjeseca listopada do mjeseca svibnja provesti projekt „Volim životinje“ s ciljem zadovoljiti dječji interes za životinjama, omogućiti djeci da steknu znanja i predodžbe o njima i upoznati djecu s karakteristikama pojedinih kućnih ljubimaca i pernatih životinja. U suradnji s knjižničarem dogovorili smo posjet Veterinarskoj stanici Đakovo, odredili teme primjerene učenicima te raspored obilaska.

Danas su u obilasku bili učenici drugih i četvrtih razreda. U veterinarskoj stanici dočekali su nas ljubazni veterinari koji su nam pokazali kunića, male piliće i psića. Razgovarali smo o tome kako se trebamo ponašati prema prirodi da bismo životinjama olakšali život i boravak, što znači zaštititi životinju, što je to zaštićena životinja ili ugrožena vrsta.

Naučili smo kako se treba ponašati prema kućnim ljubimcima, kako pravilno izabrati kućnog ljubimca i brinuti o njemu, koja je razlika između zeca i kunića te sl. Osim toga, saznali smo i na koji način možemo udomiti psa.

Zahvaljujemo djelatnicima Veterinarske stanice Đakovo i veselimo se ponovnom druženju.

Tekst i fotografije: Anica Glavina, Ksenija Tišma Čapo i Zrinka Funarić