Izvrsni smo pisci, glumci i novinari
Autor: Vinko Pilipović, 21. 1. 2015.

Nakon prošlogodišnjeg uspjeha učenika Goranove škole pod vodstvom učiteljice Mihaele Andabak i njezinih literaraca te scenski uigranih učenika učiteljice Anđelke Blažević, goranovci su se ove godine na međuopćinskom LiDraNu, koji je održan 21. siječnja 2015. godine u Domu kulture, pojavili u još većem broju. Mogli bismo zaključiti – svom najjačem sastavu. Stoga su i rezultati manje-više očekivani zato što je riječ o voditeljima koji već godinama uspješno predstavljaju našu školu na županijskoj i državnoj razini smotre LiDraNo. U literarnom izrazu od šest predloženih uradaka čak tri su iz naše škole: Toni Pešut (5.a) Moja zlatna ribica, Iva Omazić (7.b) Slatka tajna i Lana Galović (7.a) Iza zatvorenih vrata koja je već sudjelovala na državnoj smotri u 5. razredu. Profesor Mirko Ćurić, predsjednik povjerenstva za literarni izraz, posebno je pohvalio literarne uratke naše škole.

U kategoriji pojedinačnog dramsko-scenskog izraza na višu razinu upućen je Lovro Klepo iz 5.b s tekstom Tamara te skupni dramsko-scenski nastup učenika iz 5.b razreda s tekstom Mire Gavrana Traženje tate preko oglasa koje je uvježbala učiteljica Anđelka Blažević. Ni školski nas novinari nisu razočarali. Od dva poslana intervjua, oba su upućena na županijsku razinu: Patricia Sastić (8.b) To što svira, to su ruke i Tesa Pandža Ništa nas ne može zaustaviti. Učenici predloženi za županijsku razinu dokazuju da je za uspjeh potreban pravovremeni i kontinuirani rad, puno volje i truda te stručno mišljenje prosudbenog povjerenstva, koje kaže ipak nešto više od super i odlično.

uredništvo školskog lista Goran