Ovaj mjesec: 2015
U DOBROM DRUŠTVU S KNJIGOM DJ-SPOmenAR
Autor: Vinko Pilipović, 25. 11. 2015.

U petak, 20.studenoga 2015. u 18,15h u našoj školi održan je susret s đakovačkim književnikom Hrvojem Miletićem koji je predstavio zbirku autobiografskih zapisa pod nazivom DJ-Spomenar. Gost moderator susreta bio je profesor hrvatskoga jezika Ivan Kunštić, također đakovački književnik i autor pogovora. Naš bivši učenik Ante Miličević otpjevao je i na gitari je odsvirao nekoliko pjesama po želji autora, a njegova gimnazijska kolegica Anamarija pročitala je tri priče iz zbirke. Susretu su nazočili učenici i učitelji predmetne nastave.

Hrvoje Miletić, rođen je 1968. godine u Đakovu, profesor je hrvatskoga jezika i književnosti i knjižničar u gimnazijskoj knjižnici. Objavio je knjigu književnih kritika, povijesti i eseja “Đakovštinom utjelovljeni”, suautor je knjige „55 godina đakovačke gimnazije“ i autor najnovije  zbirke “DJ-Spomenar“. Zbirku čini devet životnih priča koje prate fotografije iz prošlosti grada Đakova koje su autoru, jednom od administratora FB stranice Đakovo za nostalgične, i bile poticaj za objavu DJ-Spomenara.

Odgovarajući na učenička pitanja književnik se ponovno prisjetio svoga djetinjstva,  prijatelja, ratnih godina, ljudi koji više nisu s nama, ali su ostavili neizbrisive tragove u našemu gradu i u našim srcma, i na takav način djeci dočarao čari života bez suvremenih medija.

Susret s književnikom dio je školskog projekta U dobrom društvu s knjigom u Mjesecu knjige na kojemu su se učenicima predstavili đakovački pisci, a u učionici su bile izložene  prve knjige naših petaša, možda novih đakovačkih književnika. Tijekom studenoga i prosinca učenici mogu čitati knjige u učionicama hrvatskoga jezika.

Ovaj projekt učitelja hrvatskoga jezika uvod je u novi školski projekt Đakovo - jučer, danas, sutra čiji je cilj upoznati i njegovati književnu baštinu Đakovštine.

Tekst napisala: Marija Biuk, prof.

Fotografije: Ante Andabak, prof. i Marija Biuk, prof.