« Prosinac 2017 »

Ispis statistike od 22. 3. 2010.

Razmjena udžbenika
Goranovci na završnoj svečanosti "Moje prve knjige"
Autor: Vinko Pilipović, 1. 10. 2017.

28. rujna 2017. Duga Resa je bila domaćin završne svečanosti likovno-literarnog natječaja "Moja prva knjiga" u organizaciji Udruge za promicanje kulture čitanja KAlibra iz Karlovca.
Na natječaj je pristiglo ukupno 539 slikovnica iz 143 osnovne škole iz svih dijelova Republike Hrvatske među kojima su bile i slikovnice iz naše škole (8 slikovnica). Trud se isplatio i dvoje učenika je osvojilo nagrade: India Funarić je osvojila 3. nagradu, a Tena Kirchmayer poticajnu nagradu. Čestitamo im! Svi sudionici su dobili priznanje i pozvani na završnu priredbu natječaja u Dugu Resu.

Na završnu svečanost stigli su u pratnji učiteljice Zrinke Funarić, ravnatelja škole i dvoje roditelja. Tamo su najprije pogledali izložbu svih slikovnica pristiglih na natječaj, potom su preuzeli nagrade, pohvalnice i priznanja, a zatim obavili literarne konzultacije s predsjednicom Udruge KAlibra Majom Kurs. Potom je uslijedila završna priredba gdje nas je sve oduševila kazališna predstava "Šuma Striborova" u izvedbi Laboratorija zabave. Slijedila je svečana dodjela nagrada i prigodni program tamburaškog sastava Jureki.

Šećer na kraju ipak je bilo upoznavanje sa književnicama Sanjom Pilić i Silvijom Šesto koje su nam dale autograme i fotografirale se s nama. Učenicima je ovo bilo nezaboravno iskustvo i ovom prilikom želimo zahvaliti svima koji su nam to omogućili.

Kući smo se vratili u noćnim satima s osmijehom na umornim licima i odlukom da će nam ovogodišnje slikovnice biti još bolje!

učiteljica Zrinka Funarić