« Ožujak 2024 »

Humanitarna akcija
Autor: Vinko Pilipović, 18. 1. 2018.

Zahvaljujući zajedničkom trudu, radu i volji možemo reći kako su prikupljena sredstva za Play Attention uređaj za djecu s ADHD-om koji će nam pomoći u smanjenju simptoma poremećaja hiperaktivnosti i deficita pažnje. Uređajem će se koristiti svi učenici naše škole s teškoćama u razvoju.

Prikupljanje sredstava odvijalo se putem dviju humanitarnih akcija. Prva je održana 16. 12. 2017. godine u suradnji Lovačkog saveza Osječko-baranjske županije, Lovnog ureda Đakovo i moto klubova Đakova gdje se na gradskom korzu u sklopu Adventa kuhao čobanac i degustirao po promotivnoj cijeni. Čobanac su kuhali lovci iz 14 lovačkih društava. Prodavali su se i kolači koje su pekle učiteljice naše škole, dok su učenici prodavali svoje radove koje su izradili  s razrednicima (čestitke, aranžmane, kuglice…).

Druga akcija održana je 6.1.2018. godine. U sklopu Božićnog malonogometnog turnira održala se revijalna utakmica pod nazivom #samopozitiva između NK Dračice Đakovo i RK Đakovo gdje su sredstva za uređaj prikupljali učenici naše škole. Prvo poluvrijeme igrao se rukomet, a drugo nogomet. Na utakmici se igrao i Baloon Football, odnosno nogomet u balonu koji je predstavljen našoj publici prvi puta u Slavoniji. Za vrijeme poluvremena đakovački street soccer igrač Rafael Spajić imao je svoju točku s publikom.

S ponosom možemo reći kako je OŠ „Ivan Goran Kovačić“ osma škola u Hrvatskoj te jedina škola u Slavoniji koja posjeduje Play Attention uređaj.

Na pomoći i suradnji oko same organizacije zahvaljujemo gradonačelniku Marinu Mandariću, Gradu Đakovu, Turističkoj zajednici Grada Đakova, predsjedniku Lovačkog saveza OBŽ Zlatku Stolniku, predsjedniku Lovnog ureda Đakovo Miroslavu Galiću, mažoretkinjama kuda Sklad, Rafaelu Spajiću, Agoga Centar Baloon Footbal rekvizitima, Siniši i Zdravki Bulović, obitelji Kirchmayer, Tomi Pešutu, Novom radiju i Radiju Đakovo.

Posebne zahvale donatorima:

RK „Đakovo“

Pekara „Žitopek“

Moto klubovi Đakova

Udruga „Za dječji osmijeh“

Sunčane šume d.o.o.

Black Hat Craft Brewery